SANKO SANAT GALERİSİ’NDE HAYATIN RENKLERİ TEMALI RESİM SERGİSİ

Ressam Ayşe Arkün, akrilik boya tekniğiyle yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Hayatın Renkleri” temalı kişisel resim sergisini, SANKO Sanat Galerisi’nde açtı.

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE HAYATIN RENKLERİ TEMALI RESİM SERGİSİ
Yayınlama: 07.10.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Ressam Ayşe Arkün, akrilik boya tekniğiyle yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Hayatın Renkleri” temalı kişisel resim sergisini, SANKO Sanat Galerisi’nde açtı.

Sanatın iyileştirici ve birleştirici yönünün toplumları ileri götürdüğünü belirten Ayşe Arkün, “Topluma ve yaşadığı çevreye katkı sunmak isteyen her birey sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünden yararlanmalı” dedi.

Çalışmalarında kadının ne kadar güçlü olduğunu anlattığını belirten Arkün, 25’inci kişisel sergisinde 30 eserin yer aldığını söyledi.

Gaziantep’te önceki yıllarda çalıştaya katıldığını anımsatan Arkün, “SANKO Sanat Galerisi gerek konumu gerekse seçtiği eserlerle profesyonel galeri anlayışıyla sanatçılara ev sahipliği yapan önemli bir sanat merkezidir. Eserlerimi Gaziantepli sanatseverlerle buluşturan SANKO Ailesine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra, SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, SANKO Holding tarafından bastırılan “Zeugma” bilimsel yayını ve SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Akten Köylüoğlu’nun “Kadim Şehir Gaziantep” isimli kitabını Ayşe Arkün’e takdim etti.

Sergi açılışına, SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Halil Çiçek, Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Özer Çağlar, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Arkün’ün “Hayatın Renkleri” isimli kişisel resim sergisi, SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 27 Ekim 2022’ye kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.