Tekin’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Alın teri ile çalışan üreterek dünyayı var eden tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun

Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında,  Devrimci Alman Yazar Bertolt Brecht’in “ İşçi sınıfının insanlığa karşı hiçbir borcu yoktur. İnsanlık ona borçludur.” sözünü hatırlatarak tüm emekçilerin  “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” dedi.

“ EMEK OLMADAN HİÇBİR ŞEYİN GERÇEKLEŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Aklı ve alın teri ile çalışan, üreten, dünyayı var eden bütün emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, “  1 Mayıs, işçilerin günlük çalışma süresinin düşürülmesi için verdiği mücadeleden doğan bir gün. İşçiler, çalışmak için yaşamaz, yaşamak için çalışır. İnsanlık dışı çalışma sürelerinin olmadığı, işçilerin sosyal güvencesiz çalışmak ile aç kalmak arasında tercihe zorlanmadığı, hiçbir emeğin görünmez olmadığı bir gelecek hayaliyle mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR İŞÇİNİN HAK GASPINA UĞRAMASINI İSTEMİYORUZ”

1 Mayıs’ın barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günü olduğunu ve dünya çapında kutlandığını belirten Başkan Tekin konuşmasını şöyle tamamladı,  “ Herkesin adil ve insan onuruna yakışır koşullarda  çalıştığı, hiçbir işçinin hak gaspına uğramadığı, aydınlık, eşit ve güzel bir yarın hayaliyle;  Seyhanlı yurttaşlarımıza büyük bir özveriyle hizmet eden Seyhan Belediyesi çalışanlarının ve tüm dünya emekçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum ”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.