Ülkemizin kıyılarını, ormanlarını kendine peşkeş çekiyor

Otel kurmak için kamping alanını imara açan Bakan Ersoy’a İYİ Partili Özlale’den sert eleştiriler: “Ülkemizin kıyılarını, ormanlarını kendine peşkeş çekiyor”

Ülkemizin kıyılarını, ormanlarını kendine peşkeş çekiyor
Yayınlama: 12.08.2022
A+
A-

…İLKGÜN HABER – İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, Antalya Belek’teki lüks otelinin yanındaki bölgedeki kamping alanını yeni kuracağı oteller için imara açan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u sert sözlerle eleştirdi. Özlale, Bakan Ersoy için “Bulunduğu makamın gücünü kullanarak ülkemizin kıyılarını, ormanlarını kendine peşkeş çekiyor” dedi.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Belek’teki lüks oteline komşu kamping alanı için turizm parseli çıkarmasını ve plan değişikliği kesinleşmeden tahsis ihalesine çıkmasını sert sözlerle eleştirdi.

“Bakan Ersoy, ‘Orman olmazsa, yangın da olmaz!’ diyerek kolları sıvadı”

Özlale, önce lüks otelinin yanındaki orman yangın üssünü turizme açan ardından gelen tepkiler üzerine kamping alanına turizm parseli çıkaran Bakan Ersoy’u, “Turizm Bakanı Ersoy, denize nazır orman yangınlarına kesin çözüm bulmuş! ‘Orman olmazsa, yangın da olmaz!’ diyerek kolları sıvayan Bakan, ormanları ve kamping alanlarını turizme açarak sahillerimizin makus talihini değiştirmeye yemin etmiş!” sözleriyle eleştirdi.

Bakanlıklar arası “peşkeş kardeşliği”

Bakan Ersoy’un turizm parseli çıkardığı kamping alanı ile ilgili plan değişikliği kesinleşmeden tahsis ihalesine çıkmasının nedenine de dikkat çeken Özlale, Bakan Ersoy’un bu alanda kuracağı oteller için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yüklü miktarda teşvik aldığını söyledi ve “peşkeş kardeşliği” yakıştırmasını yaptı.

“Yürü bre Ersoy Paşa, senin de çarkın kırılır, güvendiğin padişahın, gün gelir o da devrilir…”

“Pandemi döneminde önemi ortaya çıkan kamp turizmine yatırım yapmak varken herkesin bütçesine uygun kamp alanlarını yok etmek ancak bu iktidarın Bakanına yakışır” diyen Özlale, Pir Sultan Abdal’ın şiirini uyarlayarak Bakan Ersoy’a “Yürü bre Ersoy Paşa, senin de çarkın kırılır, güvendiğin padişahın, gün gelir o da devrilir…” diyerek seslendi.

Prof. Dr. Ümit Özlale’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyle:

“Ayinesi iştir Bakanın, lafına bakılmaz ama golf oteline bakılır…

Bulunduğu makamın gücünü kullanarak ülkemizin kıyılarını, ormanlarını kendine peşkeş çeken Bakan Ersoy’un vukuatlarından birinden bahsedeceğim.

Bakan Ersoy’un Belek’teki lüks oteline komşu orman arazilerini otel alanlarına çevirmek için kendi bakanlığına plan değişikliği hazırlattığını daha önce yazmıştım.

Gelen tepkiler üzerine yeni bir strateji belirleyen Bakan, bu kez orman yangın üssünü ranta açmayarak lütufta bulundu(!) ve bölgedeki kamping alanı için turizm parseli çıkardı. Üstelik plan değişikliği kesinleşmeden tahsis ihalesine çıkılmasını da sağladı.

Peki, Bakan Ersoy neden bu kadar aceleci davrandı? Cevabı üç gün önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırımlar için verdiği teşvik belgelerinde saklı! Meğerse Bakan, burada kuracağı oteller için başka bir bakanlıktan kendi şirketine kıyak yaptırmış. Peşkeş kardeşliği!

Görünen o ki Turizm Bakanı Ersoy, denize nazır orman yangınlarına kesin çözüm bulmuş! “Orman olmazsa, yangın da olmaz!” diyerek kolları sıvayan Bakan, ormanları ve kamping alanlarını turizme açarak sahillerimizin makus talihini değiştirmeye yemin etmiş!

Pandemi döneminde önemi ortaya çıkan kamp turizmine yatırım yapmak varken herkesin bütçesine uygun kamp alanlarını yok etmek ancak bu iktidarın Bakanına yakışır.

Yürü bre Ersoy Paşa, senin de çarkın kırılır, güvendiğin padişahın, gün gelir o da devrilir…

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.