YİĞİT: Şakirpaşa Havalimanı Adana’nın Onur Meselesidir!

Deva Partili Yiğit, Adana halkını Şakirpaşa Havalimanı’nın kapanmaması için verilen mücadeleye katılması yönünde çağrıda bulundu.

YİĞİT: Şakirpaşa Havalimanı Adana’nın Onur Meselesidir!
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – DEVA Partisi Adana İl Başkan Vekili Mustafa Oğuz Yiğit, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın durumu ve meydana gelen son gelişmelerden hareketle açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Şakirpaşa Havalimanı’nın Adana için önemine vurgulayan Yiğit, Adana’nın ulaşım, lojistik ve ekonomik anlamda önemli bir değerlini daha kaybetmemesi konusunda Adana’nın tüm siyaset akötlerini ve Adana halkını Şakirpaşa Havalimanı’nın kapanmaması için verilen mücadeleye katılması yönünde çağrıda bulundu:

“Adana’nın simgelerinden biri ve gururu, ekonomisinin can damarı, bölgenin hava ulaşımının vazgeçilmezi olan Şakirpaşa Havalimanı, şimdi ciddi bir tehdit altındadır. Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılması ile ilgili gelişmeler, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın geleceği konusunda endişe verici bir tablo ortaya koymaktadır.

Çukurova Bölgesel Havalimanı, Adana ve Mersin’e hizmet vereceği iddiasıyla gündeme getirilmiştir. Ancak, bu girişimin altında yatan nedenler ve niyetler konusunda geçmişten bugüne şüphelerimiz bulunmaktadır. Çukurova Bölgesel Havalimanının açılması sonrası, Şakirpaşa Havalimanı’nın uçuş faaliyetleri, personel giderleri, uçuş güvenliği ve uçak doluluk oranları gibi gerekçelerle kapatılmak isteneceği, Adana’nın bir kez daha makus talihine yenik düşürülmesi anlamına gelebilir.

Özellikle yerel seçimlere yaklaştığımız bu günlerde, iktidar temsilcileri Şakirpaşa Havalimanı’nın kapanmayacağına dair sözler vermektedirler. Ancak seçim sonrası, bir oldu bitti ile ticari ve yolcu uçuşlarına kapatılması gibi bir tehlike de maalesef mevcuttur

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.