Adana CHP’de Anıl Tanburoğlu dönemi

38. Olağan İl Kongresini tamamlayan CHP Adana’da Dr. Anıl Tanburoğlu, seçim kurulundan mazbatasını alıp, eski il başkanı Mehmet Çelebi’den il başkanlığı görevini devraldı.

Adana CHP’de Anıl Tanburoğlu dönemi
Yayınlama: 12.10.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – 38. Olağan İl Kongresini tamamlayan CHP Adana’da Dr. Anıl Tanburoğlu, seçim kurulundan mazbatasını alıp, eski il başkanı Mehmet Çelebi’den il başkanlığı görevini devraldı.

Adaylık açıklamasında olduğu gibi devir-teslim törenine de partililer yoğun katılım sağladı. Anıl Tanburoğlu, görevi devreden İl Eski başkanı Mehmet Çelebi’ye çiçek taktim etti.

CHP il binasında coşkulu bir şekilde gerçekleşen törene CHP Adana ilçe başkanları, eski ve yeni il yönetimi, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra yüzlerce partili katıldı.

Görevi devreden eski il başkanı Mehmet Çelebi: “Geçmiş dönem çalışmalarımızı,deneyimlerimizi, birikimlerimizi yeni il başkanımız ve yönetimiyle paylaşarak elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Önümüzde hayati bir seçim var, bunun farkında olarak uygun çalışmaları yapacak ve yerel seçimlerde mutlaka başarıya ulaşacağız. Bu başarı için gerekli koşullar oluşmuş durumdadır. Adaylık açıklamasında, kongremizde ve bugün devir teslim törenimizde gördüğümüz şudur ki partililerimizde heyecan ve coşku giderek artmaktadır. Yeni il başkanımız Anıl Tanburoğlu ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Dr Anıl Tanburoğlu’da konuşmasında “Devir- teslim törenine
katılan bütün yol arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yönetiminde gururla görev yaptığım büyüğüm, değerli hocamız ve başkanımız olan Sayın Mehmet Çelebi’den çok şey öğrendim. Yönetimi ile birlikte partimize çok önemli katkılar sağladığı için kendisine ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum.

Çıktığımız bu kutlu yolda biliyorum ki yükümüzün ağır. Sorumluluk bilinciyle çok çalışmamız gerektiğinin farkındayım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Adana özelinde daha yukarılara taşımak, yeni oydaşlar kazandırmak, toplumsal muhalefeti örgütlemek ve önümüzdeki mahalli seçimlerde Adana’da büyükşehir belediyesi dahil olmak üzere en az 9 belediyeyi kazanmak için var gücümüzle çalışacağız.

Benim siyaset anlayışımda “ben” yoktur, “biz” vardır diyen Başkan Tanburoğlu, Bütün yol arkadaşlarımızı mücadelemize omuz vermeye davet ediyorum. Bizler birlikte çalışırsak aşamayacağımız engel, kazanamayacağımız seçim yoktur ifadesiyle konuşmasını tamamladı.

NOT: Buradan bir partili ve halkın sesini özgürce kamuoyuna duyurmaya çalışan bir gazeteci Yusuf Kahraman olarak, Sn başkana nacizane tek önerim şudur’ki asla ve asla, Adana da partimizin ayaklar altına düşmesine vesile olan birileri ve Sn Çelebi’yi örnek almadan, kendi ayakları üstüne basabilen bir başkan olduğunuz taktirde, inanıyorum Adana da siyaseten aşılamayak hiç bir engelin olamayacağını bilmenizi isterim.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.