AK Parti’li Çelik: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’u itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun 15 Temmuz mesajında darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütünün ismine yer vermediğini belirterek, Öyle anlaşılıyor ki tankların yol vermesiyle darbe girişimini televizyon başında seyreden Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor dedi.

AK Parti’li Çelik: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’u itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor
Yayınlama: 16.07.2022
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından açıklama yaparak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde hem darbe girişimi hem de NATO’da İsveç ve Finlandiya ile yapılan toplantı ve sonraki sürece ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Çelik, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yine 15 Temmuz direnişini gölgelemek adına milletimizi şaşırtmayan bir hamle yaptı. Sayın Kılıçdaroğlu, bir dizi iftira atarak 15 Temmuz’da darbecilerin bizatihi hedefinde olan Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırdı. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimini tek bir tweet ile geçiştirirken Cumhurbaşkanımızı hedef alan bir dizi paylaşımda bulundu. Üstelik, FETÖ terör örgütünü gücendirmeyecek şekilde yazdı; ‘milletimize kast eden hain terör örgütü’nün ismini zikredemedi. Öyle anlaşılıyor ki tankların yol vermesiyle darbe girişimini televizyon başında seyreden Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor. ‘Kontrollü darbe’ yalanının inandırıcılığının kalmadığını görenler, yeni yalan ve iftiralarıyla gündemi çarpıtmaya, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ, ULUSLARARASI BİR METİNDE KAYITLARA GEÇMİŞTİR’

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini dirayetle koruduğunu ifade ederek, “Uluslararası ilişkilerimiz, sözleşmelere ve müzakerelere göre yürüyor. Türkiye, müzakere masasında İsveç ve Finlandiya’ya taleplerini kabul ettirmiş; hassasiyetlerini kayıt altına aldırmıştır. 15 Temmuz direnişinin yıl dönümünde FETÖ’yü tek satırla geçiştirip, devletin başı olan Cumhurbaşkanımızı hedef almaları açık bir şekilde siyasi olarak konumlandıkları yeri gösteriyor. Avrupa’nın aşırı sağcılarındaki Erdoğan düşmanlığının temsilciliğini yapıyorlar. Şimdiki CHP yönetiminin Türkiye’nin ulusal güvenliğini ilgilendiren konularda karnesi kırıktır ve notu ortadadır. CHP yönetimi, Doğu Akdeniz’den Libya’ya, Suriye’den Karabağ’a kadar bir dizi meselede Türkiye’nin hasımlarının yanında konumlanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’da dahi ismini zikretmekten çekindiği terör örgütü FETÖ, Cumhurbaşkanımız sayesinde uluslararası bir metinde kayıtlara geçmiştir. Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin hak ve menfaatleri konusunda ne kadar tavizsiz olduğu tüm tarafların bildiği bir gerçektir. Bu haliyle CHP’nin ‘ulusal güvenlik dersi’ verme konusunda herhangi bir yeteneği ve kapasitesi yoktur. 15 Temmuz direnişinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanımızı hedef alarak son derece sorumsuz ve siyasi açıdan ahlak dışı bir tutum sergilemişlerdir” dedi.

‘HELALLEŞME ÇAĞRISI HESAPLAŞMA AMACI GÜDÜYOR’

Çelik, “Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun görevi başındaki genç bir devlet görevlisini tehdit ediyor olması da utanç vericidir. Kılıçdaroğlu’nun küçümsemeye çalıştığı arkadaşımız yetenekli, ehliyetli ve görevinin bilincindedir. Görevini yapan birinin tehdit edilmesine asla izin vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına yürütülen tüm görüşmeler devlet geleneklerimize ve diplomatik kurallara göre yapılmaktadır. Görev yapan arkadaşlarımız bu yüksek görev bilincine sahiptir. Belli odakların sürekli olarak belirli devlet görevlilerini hedef alması, ‘helalleşme’ çağrısının en ağır vesayet günlerinin ‘hesaplaşma’ amacını güttüğünü göstermektedir. Meselenin İsveç ve Finlandiya olmadığını pekala biliyoruz. Dertlerinin F-35 veya S-400 olmadığının pekala farkındayız. Ne tür kurnazlığa başvururlarsa başvursunlar; aziz milletimizin 15 Temmuz direnişini ve Cumhurbaşkanımızın o direnişe liderliğini itibarsızlaştıramayacaklar. Cumhurbaşkanımız her zeminde Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumaya devam ediyor. Dışardan ve içerden çok şey söylendi. Ama kazanan hep Türkiye oldu. 15 Temmuz direnişi bir kere daha gösterdi; Türkiye yenilmez” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan paylaştığı 15 Temmuz mesajında, “15 Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, NATO’daki görüşmelere ilişkin ise, “Sevgili Halkım; daha NATO’daki imzanın mürekkebi kurumadan Finlandiya ve İsveç’ten gelen skandal açıklamalar, Erdoğan’ın yine hiçbir şey alamadan imza attığını gösterdi. Şimdi de skandalın F-16 meselesinde devam ettiğini görüyoruz. Buradan ABD’ye sesleniyorum; bu konuda suçlu arayacaksanız, suçlusu biziz. Varsa bir sorununuz, bizimle halledin. Ayrıca çevirmen hanım kızımızdan, yüz binlerce Afgan sığınmacının ülkemize gelmesine yol açan o toplantıda Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden sonra devletimize açıklamasını talep edeceğiz. Verilen her yetki, sorumluluğu ile birlikte gelir. Kendisi de bunu bilecek yaştadır” demişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.