Av. Remzi Ümit Atay, Çukurova Belediye Başkan A. Adayı oldu

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, görevinden istifa ederek, Çukurova Belediye Başkanlığına A. Adayı olduğunu açıkladı.

Av. Remzi Ümit Atay, Çukurova Belediye Başkan A. Adayı oldu
Yayınlama: 03.12.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, görevinden istifa ederek,Çukurova Belediye Başkanlığına A. Adayı olduğunu açıkladı.

Atay, yapmış olduğu yazılı açıklamasında: Her görevin bir sorumluluğu vardır, siyasi parti görevleri ise ağır sorumluluk içeren görevlerin başında
gelmektedir. 12 Mart 2019 tarihinden bu yana yürütmekte olduğum CHP Çukurova İlçe Başkanlığı görevini öncelikle partimizin kurucu ve ebedi önderi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilke ve devrimleri rehberliğinde, yasa, tüzük ve parti programı ve partimin geleneklerine uygun olarak, değerli yol arkadaşlarımın katkılarıyla verilen kolektif emek ve çaba ile icra etmeye çalıştım.

Elbette sorumluluk içeren tüm başkanlık görevlerinde, eleştiren olur, olacaktır da. Hata olabilir, olmuştur da. Bunlardan dolayı her zaman özeleştirimi vermeye hazırım ama şundan da eminim ki; inandığım sol değerlere aykırı gelen hiçbir davranışı veya siyasi iradeyi göstermedim.

“Beş Yıllık CHP Çukurova İlçe Başkanlığım İçerisinde Büyükşehir’i Aldık
İlçemizde de En Yüksek Oy Seviyesine Çıktık”
Görev sürem olan 4 Yıl 8 Ay 19 gün boyunca, bir yerel, bir genel, bir cumhurbaşkanlığı seçimi; iki de kongre sürecinde kurultay içerisinde aktif görev aldım.

Yerel seçimlerde, hem, Sayın Zeydan KARALAR ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanıp, 25 yıllık bir özlemi giderdik, hem de,
kendi ilçemiz olan Çukurova’nın belediye başkanlığını tekrar alarak, başarılarımızı perçinledik.
Genel seçimlerde ise ; hem milletvekilliği, hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci ve ikinci turlarında partimiz adına Adana’da en yüksek oy oranına ulaşma başarısını gösterdik. İlçemizde ki iki
kongremizi de başarı ile gerçekleştirdik. Arkadaşlarım ve ben, tüm görevlerimizi yasa, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak, eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye var gücümüzle çalıştık.
Görev sürem içerisinde, pandemi, deprem ve orman yangınları gibi afetlerde halkımızın yanında yer almaya; yerel yönetimlerimizin çalışmalarına destekler vermeye çalıştık. Olanaklarımız doğrultusunda
bu çalışmalarda belli bir başarı düzeyi yakaladığımızı düşünüyor, halkımızdan da olumlu yönde yorumlar almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Halkımıza Hizmetlerimizi Daha İyi Sunabilmek İçin Belediye Başkanlığına Aday Oluyorum”
Çukurova ilçemizde gösterdiğimiz başarıların bizi yüreklendirdiğini ve hizmet anlayışımızı ilçe belediye başkanlığı ile, sürdürmemiz gerektiği yönünde karar verme sürecine girdiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Büyük bir onurla gerçekleştirdiğim CHP Çukurova İlçe Başkanlığı görevimden, CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı olmak için istifa ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.