KILIÇDAROĞLU, 85 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM

İstanbul Maltepe mitinginde konuşan Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ben 85 milyon’un Cumhurbaşkanı adayı olacağım. Birlikte mücadele ettiğimiz zaman Türkiye’nin çözülmeyecek hiç bir sorunu yoktur.

KILIÇDAROĞLU, 85 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM
Yayınlama: 06.05.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Millet İttifakı’nın İstanbul Maltepe mitingine Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Millet İttifakı liderleri ve İstanbul ile Ankara büyükşehir belediye başkanları katıdılar.

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda saat 17.30’da başlayan miting için giriş noktalarında güvenlik önlemleri alındı. Mitinge gelenler, polisin güvenlik noktalarındaki kontrollerin ardından içeriye girdiler.

İstanbul Maltepe mitinginde konuşan Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ben 85 milyon’un Cumhurbaşkanı adayı olacağım. Birlikte mücadele ettiğimiz zaman Türkiye’nin çözülmeyecek hiç bir sorunu yoktur.

Az önce genel başkanlarımızı, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarımızı dinlediniz. Ortak akılla yola çıktık. Türkiye Cumhuriyeti bir kişiye teslim etmeyeceğiz….

Ülkeyi Beraber ve birlikte yöneteceğiz. Akılla, bilgiyle yöneteceğiz. Birikimle yöneteceğiz, ahlakla, erdemle yöneteceğiz. Bu ülkeye sözüm söz baharı getireceğim. Huzuru getireceğim huzuru, herkesi kucaklayacağız, hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz.

Benim saray merakım yok, 6 liderin de saray merakı yok. Sizler gibi yaşıyorum. Sizler gibi yaşamaktan da onur duyuyorum. Allah nasip eder sizlerin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı konutuna oturduğumda yerimiz Çankaya olacaktır.

Söz verdim, en geç 2 yıl içerisinde bütün Suriyeli, Afganlı kardeşlerimizi ülkelerine uğurlayacağız diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

Benim Cumhurbaşkanı olmamı istemeyen iki kesim var. Onları bilmenizi isterim. Birincisi 5’li Çeteler. Yuh çekmeyin, sandığa gidip oy kullanın. Yuh çekmek kolayı, zor olanı sandığa gitmek. Sandığa giderken bir arkadaşını beraber getirmek. Cumhur İttifakı’na geçen seçimlerde oy veren birisini ikna edeceksiniz. O zaman gerçek anlamda her bir birey görevini yapmış olacak dedi.

Yüzbinlerden söz aldım. 5’li çetelerin yurt dışına paraları nerelere getirdiklerini biliyorum. Amerika’da gökdelenler yaptığını biliyorum. Muhammed Ali Clay’ın çiftliğini nasıl satın aldıklarını biliyorum. Tamamını ama tamamını son centine kadar alıp getireceğim, bu millete vereceğim. Sadece bir işlemden 1 milyarın nasıl götürüldüğünü Meral hanım söyledi. Onların tamamını kuruşu kuruşuna getireceğim ve size vereceğim.

Kul hakkı yemedim, kul hakkı yedirmem. Pekii onlar’da diyorlar mı, kul hakkı yemeyeceğiz diye. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim dedi.

Kılıçdaroğlu, Beni hiç sevmeyen ikinci grup’ta uyuşturucu baronlarıdır. Söz veriyorum onlarında kökünü kazıyacağım. Uyuşturucu baronlarına da bir şey diyemiyorlar. Neredeyse  kucaklaşacaklar….

Bu ülkeyi aydınlığa çıkaracağız. Bu ülkeye baharı, huzuru, barışı  getireceğim. Bizim yönetim anlayışımızda Asla ayrımcılık olmayacaktır. Ben 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.