Ressam Nermin Levent 24. Kişisel Sergisini açtı

İLKGÜN HABER – Ressam Nermin Levent 2. Kişisel sergisini açtı. Ressam Nermin Levent sergi açılışında,  resim sanatına bakışını, tarzını, etkilendiği alanları şu cümlelerle açıkladı:   “Adana Ressamlar Derneği Kaman Sanat Galerisi Resim Sergim 24. Kişisel sergim. Yüzün üzerinde karma sergiye katıldım. ARD Kaman Sanat Galerisi’ndeki eserler, 2022 yılına ait ve alışılmışın dışında küçük boyutlu çalışmalar, cep […]

Yayınlama: 28.12.2022
A+
A-

İLKGÜN HABER – Ressam Nermin Levent 2. Kişisel sergisini açtı. Ressam Nermin Levent sergi açılışında,  resim sanatına bakışını, tarzını, etkilendiği alanları şu cümlelerle açıkladı:

 

“Adana Ressamlar Derneği Kaman Sanat Galerisi Resim Sergim 24. Kişisel sergim. Yüzün üzerinde karma sergiye katıldım. ARD Kaman Sanat Galerisi’ndeki eserler, 2022 yılına ait ve alışılmışın dışında küçük boyutlu çalışmalar, cep galeriye uygun. Renklerim duygularıma göre değişebiliyor. Zaman zaman tüm renkler, zaman zaman griler. Bu sergimde renkler genelde siyah-beyaz veya tek rengin tonları. Bol figürlü çalışmalar. Resimlerimdeki kadınlar daha neşeli ve mutlu… Ümit ettiğim gibi.

Resimlerimin kalabalık bir izleyici kitlesi tarafından izlenmesi gurur verici. Tüm izleyicilerime teşekkür ediyorum. Sergi 31 Aralık saat 17:00’a kadar sürecek. Eski yılın son sergisi, hoş geldin 2023.

Klasik bir söylem olsa da…
Resim benim için bir tutku ve yaşam biçimi. Özellikle kadın konuları en fazla etkilendiğim alan.

Bu anlamda enstalasyon çalışmalarım oldu. Uygun zaman ve mekanlarda yerleştirme sanatına devam edeceğim.
Sanat eğitmenliğimin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı sergilerime devam ediyorum. Kendi atölyemde öğrencilerimle sanatın içinde yol alıyor ve onlara rehberlik etmeye çalışıyorum. Korona döneminin durağanlığından sonra bütün sanatçılar gibi ben de sanatıma çok daha fazla ağırlık verdim. İstanbul, Adana, arkasından Ankara…

Gelen sergi tekliflerini değerlendirip ona göre hareket ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.