ARANAN BAŞKAN

Değerli Okurlarım ! Doğru bir kararın sonucu milletin değişimden yana olduğunu görüyoruz. Peki ‘Millet’ nasıl bir Başkan adayı istiyor. Başkan adayı: Dürüst, İlkeli, Kararlı, Demokrat, Özgürlükçü, Şeffaf bir kişilige sahip en önemli özelliklerinden biri olmalıdır. Tabi böyle bir profile sahip olan şahsın, Halkına ve Ülkesine hizmet verebilme çabası içinde becerisi  olmalıdır.  Tüm bunlara istinaden’de, halk seçmek istedikleri başkana güven […]

Yayınlama: 30.01.2023
A+
A-

Değerli Okurlarım !

Doğru bir kararın sonucu milletin değişimden yana olduğunu görüyoruz. Peki ‘Millet’ nasıl bir Başkan adayı istiyor. Başkan adayı: Dürüst, İlkeli, Kararlı, Demokrat, Özgürlükçü, Şeffaf bir kişilige sahip en önemli özelliklerinden biri olmalıdır.
Tabi böyle bir profile sahip olan şahsın, Halkına ve Ülkesine hizmet verebilme çabası içinde becerisi  olmalıdır.  Tüm bunlara istinaden’de, halk seçmek istedikleri başkana güven duymak istiyorlar. Peki bu ortam ve şartlarda Halk’ta böyle bir güven duyma endişesi varmıdır? Evet vardır….

Çünkü; geçmişte verilen sözler ve vaatleri hatırlamaya çalışalım. Bize dört yüz vekil verin, veya şu kardeşinize tek başına Başkanlık yetkisini verin, bakın Ülkeyi ve sizleri nasıl uçuracağım diyenleri biz gördük mü? Gördük tabiki…
Allah için söylemek gerekirse gerçekten Ülke uçuyor. Millet’in içerisinde bir uçuyor’ki sorma gitsin. Yani kısacası işin aslı, Milletin aklıda uçtu, her kes bunalımda. Sinirler has sefada,sabır diye bir tahammül kalmamıştır.
Bunları yaşayan toplum kararını değişimden ve yenilikten yana karar vermiş’ken, Millet ittifakını bir araya getiren liderin aday gösterilmesi için, fikir birliğine varmak yerine, ittifakın ortakları ayrı ayrı telden çalmaya başladılar.Çeşitli oyunları entrikaları kurmaya başladılar. Gel şu işe bak….
Halay başı “Maral”Kadın, hemen kardeşini yollara çıkardı. Haydi sen illerde çalışmaları yap, bende masayı ikna edecegim. Bol bol anketler ve sosyal medyadan kiralık gazetecileri TV kanallarına çıkararak propağanda yaptırıp, Millet “ALEVİ” Başkan adayı istemiyor tellallığı yapılmaya başlatıldı. Eh daha öncede zaman zaman demiştik yaaa…Aynası iştir kişinin, cinsi cinsine çeker diye…

Bu tür oyunlar içerisinde çaba sarfetmeye cürret gösterenler şunu iyi bilsinler’ki her kesin milliyeti, dini,dili,ırkı o insanın yaşam biçimidir. Bu yaşam biçimi çerçevesine, kendisine insanım diyen ve insanlık onurunu yaşamak ve yaşatma çabası içerisinde olmayı görev bilenler, kişinin inancına diline saygılı bir şekilde onun yapacağı hizmeti gözönün bulundurarak, ülke ve halkın çıkarları yararına göstereceği performansı gözönünde bulundurmalıdırlar.

Bu oyunların başını çekmek isteyen ve o masada oturanlar, öncelikle kendilerini terazinin kefesine katarak tartmalarını isteriz. Hiç kusura bakmasınlar biz onların hangi milletten olduklarını ve kimlerle hanği ülkelerle iş birliği içerisinde olduklarını çok iyi biliyoruz. Her şey amma her şeye rağmen ülkenin ve halkın çıkarları için, şu ana kadar kızılcık şerbeti içerek,ayrım yapmaksızın insanca yaşam adına mücadele vermeye ve saygılı davranmaya özen göstermeye çalıştık.

Kurmak istediğiniz bu sinsi ve kirli oyunlarınız, elbette boşa çıkacaktır. Çünkü bu Ülkede Milyonlarca “ALEVİ ve KÜRT Halkının yaşadığını asla unutmayınız….Bunların oylarını çantada keklik görüp kendinize paye çıkarmayın. Ayrımcı entrikalar içerisinde oynamaya devam edenler,bu şekilde onların oylarını alacaklarını sanıyorlarsa, bu  kolay olmayacaktır.

Bu Halk “Maral”ın ve etrafında’ki oyun içinde olanların kim olduklarını ve neler yapabileceklerini çok iyi bilirler. Azınlıkta olupta çoğunluk üzerinde hakimiyet kurmak isteyen bu oyunculara ve günlük düzen yalakalarına, bu halk ve bu milletin geçit vermeyeceğini çok iyi bilmeliler ve ortak akıl içerisinde halkın çıkarlarını düşünerek hareket etmelidirler. Aksi hali, sonucu ve bedeli ne olursa olsun, bu halk kenetlenerek, birlik içerisinde emin adımlarla yürümesini ve yeni çözüm yolu içerisinde neler yapacağını çok iyi bilir diyerek, bu hafta’ki yazımı UMUT Adlı bir şiirle tamamlamak isterim. Haftaya tekrar İLKGÜN’de buluşmak dileğiyle hoşca ve dostca kalın…

“UMUT”
Bir umut türküsü çal / Yaprak versin kurumuş dal
Bir umut türküsü çal/  Kalkıp yola düşsün yolda kamışlar ve Yeğnilip yekinsin tüm yorulmuşlar.
Bir umut türküsü çal  / Çal sesimiz dört bir yandan duyulsun.Taş yürekler şerha şerha bölünsün /Çal yoldaşım çal.
Bir umut türküsü çal / Bizden yana dönsün hayatın çarkı
Kimsenin kimseden kalmasın farkı.
Bir umut türküsü çal / Kavgamızın şanı alsın yürüsün / Selvi selvi çınar çınar büyüsün /Çal yoldaşım çal
Bir umut türküsü çal /Nehir gibi aksın. Çoşsun çoştukça / Kimin gücü yeter bu Halk birlik oldukça /Çal sırdaşım çal.

Not : Yeni sitemiz ilkgunhaber.com.tr adresinide ziyaret edebilirsiniz

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.