Vay be, korku bütün dünyayı sarmış…

Vay be, korku bütün dünyayı ve dağları sarmış. Bütün dünya düzenini, bir çırpıda yerle bir etti. Gözle bile gözükmeyen, küçücük bir virüs, bütün dünya ekonomilerini, gelişmiş teknolojilerini, Atom Bombalarını, Füzelerini, kıtalar arası atılan Balistik Füzelerini geri de bıraktı. Şimdi binlerce yıldır insanoğlunun bütün gelişimini, birikimini saylamadı, hiç birisi bir virüse baş gelemedi. Herkesin ağzında bir […]

Yayınlama: 23.03.2020
A+
A-

Vay be, korku bütün dünyayı ve dağları sarmış. Bütün dünya düzenini, bir çırpıda yerle bir etti. Gözle bile gözükmeyen, küçücük bir virüs, bütün dünya ekonomilerini, gelişmiş teknolojilerini, Atom Bombalarını, Füzelerini, kıtalar arası atılan Balistik Füzelerini geri de bıraktı.

Şimdi binlerce yıldır insanoğlunun bütün gelişimini, birikimini saylamadı, hiç birisi bir virüse baş gelemedi.
Herkesin ağzında bir Doğayla mücadele, Doğaya karşı savaş diye, kendilerini böbürlendirip, öyle büyütüyorlardı ki. Tıp şöyle gelişti, Bilim Marsa ulaştı, kırk günde Tavuk yetiştirip, ham yapmakla öğünenler bu gün sus-pus oldular. Hele de büyük yaratıcı Tanrı adına konuşan, Tanrının yeryüzündeki temsilcileri olduklarını savunan dini bütünler. Musa, İsa ve Muhammed in ümmetleri, bütün mabetlerini süresiz kapattılar. Kâbe, Vatikan da Papalık ve Havraların kapısına kilit çoktan vuruldu, bu küçücük virüse hiç birinin hükmü geçmiyor. Her gün TV de boy gösteren, Cinci hocalar, bu günlerde, kendilerini ev hapsine atmışlar ki, bulana aşk olsun. Hele bir Cübbeli vardı ki, Cennetten, Cehennemden, öteki dünyalardan her gün gidip görmüş gibi, haberler veriyordu, kesildi gariii, sesi soluğu. Hani Kâbe ve Camiler kapatılamazdı, kapıları kapanırsa, din bitmiş sayılırdı, kendileri her ağızlarını açtıklarında, öyle diyorlardı. Cumhurbaşkanı halka seslenişini bile yapamıyor, basına kapalı konuşuluyor. Hükümetimiz her melaneti halktan gizlemeyi büyük marifet bilip, her şeyi gizliyorlar, en iyi yaptıkları, İnternetin fişini çekmek.

Yabancı basın ve Ekonomistler, aylardır Türkiye’nin iflas ettiğini,Ekonominin dengesini şaşırdığını yazıyor. Siyasi iktidar, korona virüsünü, bahane edip, iflas bayrağını açabilir.
Bütün dünya ani gelişen bu kötü olaylar karşısında, hiç birisi hazırlıklı değil. Bir Çin ve Küba Sosyalist bir anlayışla, sağlıkta koruyucu hekimliği geliştirerek, hastalıkları gelmeden önlemede uzmanlaştılar. Küba 1960 tan bu yana dünya Kapitalizminin ablukası altında, acından ölsünler diye, ambargo koydular. Küba kendi halkını, en iyi şekilde yaşatmak için bu güne kadar onuruyla geldi.
Dünyanın en güvenilir aşısını ve ilaçlarını üretiyor. İngiltere Küba aşısından başkasına güvenmiyor, Kraliyet ailesi, Küba aşısı ve ilaçlarını tercih ediyor. Kara gün için bütün dünya ülkeleri, bütçe oluşturmuş, biz bütün birikimleri yedik, hazine tamtakır. Ne yatak sayımız, ne de solunum cihazlarımız, bu lanetin üstesinden gelecek düzeyde değil. Allaha emanetiz ama Allahın bu işlerle ilgilenmediği, bu gün çok açık ortaya çıktı. Acından ölüyor denilen Komünist Küba, dünyaya Doktor ilaç yardımı gönderiyor ve yirmi tane ilacın aşının kesin güvenilirliğini garanti ettiklerini duyurdu.
Yeniden Sosyal devlet, yeniden yaşasın Sosyalizm demekten başka, bir şey kalmadı bize. Dinlerin ve Kapitalizmin sonu geldi, bu sonu Kapitalizm ve dinler kendi elleriyle hazırladılar elveda onlara. Amerika’da Sol müthiş gelişiyormuş, Marks Komünizm, en gelişmiş toplumlarda uygulanabilir diyordu. İngiltere, Almanya gibi gelişmiş ülkeleri, Sosyalizmin ilk uygulanabileceği ülkeler olarak örnek veriyordu. Kara dayalı bir dünya değil, doğaya uyumlu, saygılı ve bütün canlıları, ortakça düşünen yenidünya düzeni. Bu dünya herkese yeter, dünya bütün dünyalıların ortak dünyası olmadan, herkes her şeyi ortakça kullanamadan, hiçbir şey düzelmeyecek. Haydin aşıya, yaşasın, yaşasın siz onu biliyorsunuz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.