“YURT DIŞI BİRLİKLERİNDE TAHTEREVALLİ”

​Sevgili Okurlarım ! Bazen insanlar gözünün önündeki bir şeyin değerini ancak onu kaybedince anlarlar. Gerçekten geç de olsa kendini sosyal Demokrat gören bir anlayışın, yanlışı görerek doğru ve haklı bir kararın alınması yurt dışında ki vatandaşlarımız adına sevindirici olduğu gibi, herkesin kendi haklarına sahip çıkması da gerçekten gereklidir. Seçme hakkına sahip olduğu kadarıyla, seçilme hakkına’da sahip olmalıdır. […]

Yayınlama: 27.03.2022
A+
A-

​Sevgili Okurlarım !

Bazen insanlar gözünün önündeki bir şeyin değerini ancak onu kaybedince anlarlar. Gerçekten geç de olsa kendini sosyal Demokrat gören bir anlayışın, yanlışı görerek doğru ve haklı bir kararın alınması yurt dışında ki vatandaşlarımız adına sevindirici olduğu gibi, herkesin kendi haklarına sahip çıkması da gerçekten gereklidir. Seçme hakkına sahip olduğu kadarıyla, seçilme hakkına’da sahip olmalıdır.
Tabi yıllardır bu konuları gündeme getirme kimsenin işine gelmedi. Ancak ben yurt dışında emek veren yol Arkadaşlarımızın haksızlığa uğradıklarında, üstüne yorumlar yaptım ve gerekli yetkili yönetici kişilerle bire bir görüşmelerim’de konuları dile getirdim.  Yurt dışın’da yaşanan haksızlıkların yapılmaması ve gerçekten  emek veren insanların dışlanmamasını dilimin döndüğü oranda haykırmaya çalıştım.
Partide emeği olmayan birilerinin kalkıp yandaş yalaka biriyle TAHTEREVALLİ oynamamasını açık olarak dile getirdim.  Aksi halde dilimin döndüğü oranda ve kalemim yazmaya devam ettiği sürece,haksızlıklara göz yummayacağım. 
Biz buradayız, yapılan haksızlıkların karşısında, haklının yanında olacağımı ifade ettim. Gerisini varın siz düşünün diye söyledim. Yurt dışı hiç kimsenin hakimiyetinde olmadığı gibi, hiç bir partinin ismini kullanma zorunluluğu yoktur..
Ancak kurulu olan Derneklerin tüzüğünde istediği Partiyi “Destekleyebilir” ibaresi vardır.
Tabi buna dayalı olarak yurt dışındaki Dernek yöneticilerinin hiç kimseden ve hiç bir parti yöneticisinden korkmadan çekinmeden hakkı  olan, AİHM 10. Maddesine bağlı düşünce özğürlügü siyasi yaşam hakkını savunmalıdır.
Bunu elinden almaya çalışan her kim olursa olsun, yurt dışında, hakkında suç duyurusunda bulunarak o ülkeye girişini ve mahkeme kararı aldırabilirler.
Faaliyet yürüten her Dernek yönetimi  hangi Partiyi desteklerse onun üyesi olma hakkına sahip olduğu gibi, onun emrinde olmak zorunluluğu yoktur. Parti yönetimleri o Derneklerden destek almak istiyorlarsa, hiç kimseyi ötekileştirmeden kimsenin hakkını gasp etmeden, uyum içerisinde çalışabilirler diyor ve haftaya tekrar İLKGÜN Gazetesinde ve ilkgunhaber.com’da görüşmek dileğiyle, hoşca ve dostca kalın…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.